لاغری با امواج اولتراسوند و تکنولوژی ار اف کویتیشن

آر اف کویتیشن

 

حقایق :

کاویتاسیون اولتراسونیک یا کاویتاسیون اولتراسوند(بیشتر بخوانید) ، یک عمل زیبایی است که برای از بین بردن رسوبات چربی در بدن شما استفاده می شود. ابداگران این درمان ادعا می کنند که به عنوان یک جایگزین موثر و کمتر تهاجمی برای لیپوساکشن عمل می کند. بعلاوه خطرات بسیار کمی در ارتباط با این روش وجود دارد ، اما این بدان معنی نیست که هیچ عارضه جانبی وجود ندارد. کبودی و درد از عوارض جانبی کوتاه مدت است و در بعضی از افراد پس از بهبودی از این روش ، پوست دچار شلی یا گودی و موج می شود.

اما عوارض یاد شده به راحتی بهبود می یابد زیرا بهبودی ناچیز است و عوارض جانبی آن کم . وقت گیرترین قسمت این فرآیند ممکن است یافتن و مشاوره با یک ارائه دهنده مجوز و آموزش دیده باشد که تجربه انجام درمان را داشته باشد. کاویتاسیون اولتراسونیک به طور کلی هزینه کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی دارد. هزینه ها بسته به منطقه ای که تحت درمان هستید و اینکه آیا به جلسات درمانی مکرر نیاز دارید متفاوت است ، در اروپا به طور متوسط ​​در هر دوره درمانی حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار است.

اثربخشی این روش درمانی متفاوت است و برای درک صحیح نحوه عملکرد آن ، آزمایشات بالینی بیشتری لازم است. ما برخی از داده های مطالعاتی را داریم که از حفره اولتراسونیک به عنوان یک گزینه کمتر تهاجمی برای لیپوساکشن جراحی پشتیبانی می کند.

درمان کاویتاسیون اولتراسونیک چیست؟

حفره اولتراسونیک که لیپولیز اولتراسونیک نیز نامیده می شود ، یک درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین بردن رسوبات چربی در زیر پوست شما استفاده می شود. همچنین می توان با نام های تجاری مانند لیپونیکس یا اولتراشایپ اشاره کرد. این روش جایگزین ایمنی برای گزینه های جراحی مانند لیپوساکشن است. در این روش درمانی از امواج رادیویی فراصوت برای از بین بردن سلولهای چربی استفاده می شود ، و سپس توسط سیستم لنفاوی جذب بدن می شود.

کاویتاسیون اولتراسونیک نسبت به سایر روشهای مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است ، زیرا به هیچ برشی احتیاج ندارد. این به این معنی است که بهبودی راحت تر است. این همچنین بدان معنی است که نتایج ممکن است کمتر قابل توجه باشد.

حفره اولتراسونیک به منظور هدف قرار دادن مناطق کوچک چربی و کمک به بدن شما است. این یک روش درمانی برای افرادی است که سعی در کاهش وزن دارند. در مورد چگونگی عملکرد کاویتاسیون سونوگرافی هنوز اطلاعات کافی در دسترس نیست. شواهد امیدوار کننده ای وجود دارد که نشان می دهد این یک درمان موثر کانتورینگ بدن است. اگر این روش درمانی را برای خود در نظر گرفتید ، به مطالعه ادامه دهید تا در مورد هزینه ها ، عوارض جانبی ، روش ، زمان بهبودی و موارد دیگر بدانید.

در انجام این عمل هیچ بیهوشی به طور معمول لازم نیست. حفره اولتراسونیک تا حدود زیادی مورد استقبال افراد قرار می گیرد زیرا زمان بهبودی حداقل است. این روش درمانی به عنوان “زمان ناهار” تبلیغ می شود ، به این معنی که قرار ملاقات شما معمولاً در کمتر از یک ساعت انجام می شود. بعد از آن می توانید بلافاصله رانندگی کنید و حتی پس از اتمام کار می توانید مستقیماً به محل کار خود برگردید.

کاویتاسیون اولتراسونیک چگونه کار می کند؟

کاویتاسیون اولتراسونیک برای از بین بردن سلول های چربی به فناوری سونوگرافی متکی است. امواج اولتراسوند به عمق لایه های پوست شما فرستاده می شوند و باعث ایجاد لرزش می شوند. سپس سلول های چربی از یکدیگر جدا شده و از لایه های پوستی شما جدا می شوند. پس از چند روز ، سلولهای چربی توسط سیستم لنفاوی شما جذب شده و به عنوان زباله از بدن تخلیه می شوند.

تشخیص اینکه این روش درمانی چقدر موثر است دشوار است ، اما تحقیقات اخیر امیدوار کننده است. یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۹ ، اثر کاویتاسیون اولتراسونیک را برای ۵۰ زن که دارای اضافه وزن پزشکی بودند ، آزمایش کرد. نیمی از زنان به سادگی رژیم کم کالری را دنبال کردند ، در حالی که نیمی دیگر رژیم کم کالری را با فرکانس رادیویی و روش های کانتورینگ سونوگرافی بدن داشتند. پس از ۵ هفته ، زنانی که به آنها حفره اولتراسونیک داده شده بود ، کاهش توده چربی بدن را نشان دادند. جالب اینجاست که آنها بیش از گروه دیگر وزن کم نکردند بلکه آنها به راحتی چربی های موضعی بدن خود را از دست دادند.

یک مطالعه دیگر که خیلی زودتر در سال ۲۰۰۷ انجام شد ، ۳۰ نفر را مورد مطالعه قرار داد که به همه آنها درمان کانتورینگ بدن حفره اولتراسونیک داده شد. همه شرکت کنندگان پس از سه بار درمان ، شاهد کاهش توده چربی بدن بودند. در پایان مطالعه ، اندازه ناحیه چربی بدن تحت درمان یک تا سه سانتی متر کاهش یافت. این مطالعه همچنین نشان داد که شرکت کنندگان در این مطالعه وزن کم نکردند – آنها فقط چربی موضعی از دست دادند.

در یک جلسه کاویتاسیون اولتراسونیک چه اتفاقی می افتد؟

روش کاویتاسیون اولتراسونیک بسیار ساده است. در روز ملاقات ، بسته به ناحیه ای از بدن که تحت درمان است  ممکن است پزشک با استفاده از الکل ناحیه درمان شما را تمیز کند سپس با استفاده از دستگاه کویتیشن، امواج آر اف را از ناحیه مورد درمان عبور دهد. در حین عمل ممکن است احساس گرما داشته باشید و صدای وزوز دستگاه سونوگرافی را بشنوید. درمان ها معمولاً بین ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

نواحی هدف گذاری شده برای حفره اولتراسونیک:

برخی مطالعات نشان می دهد که این روش درمانی در کاهش چربی در مکان های “فیبروتیک” بدن شما که شامل قسمت پشت و قفسه سینه است ، بسیار موثر است.

حفره اولتراسونیک همچنین به طور مکرر در موارد زیر انجام می شود:

لگن ،  گردن، قسمت های بالای بازو، بازو و ران . عوارض جانبی حفره اولتراسونیک کاویتاسیون التراسونیک برای اکثر افراد یک درمان کم خطر محسوب می شود.

 

عوارض جانبی رایج عبارتند از:

سردرد مختصر ،کبودی و قرمزی. در بعضی موارد ، پوست پس از تجزیه چربی آنرا به طور مساوی جذب نمی کند. توده ها ، برجستگی ها و فرورفتگی های روی پوست شما پس از درمان حفره اولتراسونیک ظاهر می شود. اما نگران نباشید چراکه این بی نظمی های پوستی ممکن است با درمان های بعدی برطرف شود.

چه چیزی از کاویتاسیون اولتراسونیک انتظار می رود:

پس از کاویتاسیون اولتراسونیک ، باید بتوانید بایستید و خود را به خانه برسانید. درد و کبودی معمولاً کم است. به شما آموزش داده می شود تا جایی که ممکن است بدن را هیدراته کنید تا به بدن کمک کند سلولهای چربی را از طریق سیستم لنفاوی شما بیرون بریزد. اما انتظار نداشته باشید که بلافاصله نتایج را ببینید. بلافاصله بعد از قرار ملاقات ، بدن شما ممکن است احساس پف کرده یا متورم شود. طول می کشد تا بدن شما سلولهای چربی جدا شده را از بین ببرد و حل کند. همچنین برای دیدن نتایج قابل مشاهده ممکن است به درمان های مکرر نیاز داشته باشید.

اکثر نامزدهای این روش درمانی نتیجه نهایی خود را طی ۶ تا ۱۲ هفته مشاهده می کنند. به طور متوسط ​​، درمان برای نتایج قابل مشاهده به ۱ تا ۳ مراجعه نیاز دارد. نتایج این درمان دائمی است ، به شرطی که رژیم غذایی و ورزش مناسبی داشته باشید. اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید ، رسوبات چربی ممکن است به مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند بازگردند.

 

قبل از هرکاری موارد زیر را به کلنیک اطلاع دهید:

هرگونه داروی پزشکی و مکمل های گیاهی ، هر دارویی را که برای شما تجویز شده است مصرف می کنید. حداقل از ۴۸ ساعت قبل از قرار ملاقات از نوشیدن الکل خودداری کنید. همچنین ممکن است در ۲ هفته منتهی به عمل به شما توصیه شود از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن خودداری کنید. قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن بتواند رسوبات چربی را به سرعت از بین ببرد. کاویتاسیون التراسونیک در مقابل CoolSculpting کاویتاسیون التراسونیک نوعی کانتورینگ بدن غیرتهاجمی است ، همانند درمان CoolSculpting.

هدف هر دو روش درمانی یکسان است: کاهش چربی. هر دو روش نسبت به لیپوساکشن ایمن تر و کمتر تهاجمی هستند. فرد با انجام کاویتاسیون اولتراسونیک با استفاده از فرکانس های اولتراسوند از سلول های چربی خلاص می شود ، در حالی که CoolSculpting برای از بین بردن چربی با پاسخ طبیعی بدن شما به دمای سرد کار می کند. درمان CoolSculpting به طور کلی گرانتر از کاویتاسیون اولتراسونیک است و مدت زمانی که شما برای انجام درمان در مطب پزشک می گذرانید طولانی تر است.

 

شما خود زیبا هستید ، حافظ تجهیز میکوشد حافظ  این زیبایی باشد

 

 

بررسی پزشکی توسط کاترین هانان ، MD – نوشته شده توسط کاترین واتسون در ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰
با تشکر از سایت https://www.healthline.com/ ( سلامتی آنلاین آمریکا )

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*

enemad-logo